Заміри опору заземлення

Проводяться з метою перевірки його відповідності вимогам нормативних документів

(ПУЕ гол. 1.8., ПТЕЕС пр. 3, 3.1).

Замір опору заземлення, як правило, виконується спільно з комплексом інших

випробувальних заходів, метою яких є повна перевірка всіх захисних

властивостей електроустановки:

Вимірювання опору заземлення -

проводиться з метою його перевірки на відповідність вимогам нормативних документів.

Перевірку й замір опору заземлення здійснюють за допомогою створення штучної ланцюга

протікання струму через випробуваний заземлювач і вимірі падіння напруги на ньому;

Перевірка надійності спрацьовування апаратів захисту від надструмів-

проводиться шляхом виміру значень струмів однофазних замикань і опору петлі "фаза-нуль"- контуру, що складається з фази трансформатора і ланцюги фазного і нульового провідника;

Перевірка апаратів захисту, з використанням петлі "фаза-нуль" виявляє надійність спрацьовування цих апаратів при виникненні короткого замикання;

Перевірку автоматів захисту електричних систем від наслідків виникнення коротких замикань і стрибків напруги, перевіряють за допомогою універсального пристрою прогрузки автоматів, за допомогою якого, моделюються ситуації виникнення стрибків напруги в електричних системах і заміряється час спрацьовування апаратів захисту. Прогрузки автоматів, в процесі перевірки, полягає в стрибкоподібної подачі електричної напруги в силову установку і зміна його величини до моменту спрацьовування автомата.

У процесі проведення випробувань електричної системи, ведеться типовий технічний звіт, що складається з протоколів випробувань, відображають дані перевірки.

Технічний звіт і протоколи випробувань, складені за даними перевірки кожної електричної системи, завіряються круглими печатками електровимірювальної лабораторії, яка проводить перевірку.

Що може статися, якщо не зробити вимір опіру ізоляції та заземлення?

Сучасний будинок оснащений безліччю електроприладів - пральна машина, посудомийна машина, витяжні системи, електроплита, холодильник, комп'ютер - всього і не перелічиш.

Одна з найважливіших цілей при установці електроприладів - забезпечення безпеки для людини. Цю роль виконує заземлення - електричне з'єднання предмета з провідного матеріалу з землею. Основне призначення заземлення є захист людини від ураження електрикою.

Заземлення продовжує термін служби електроприладів, це особливо відчутно при закупівлі дорогої техніки, вона прослужить набагато довше.

Найбільша небезпека ураження струмом підстерігає в місцях підвищеної вологості - на кухні, у ванній.

Якщо в будь-якій частині електропроводки або електроприладу (пральної машини, чайника і т. д.) порушиться ізоляція, через що фазний провід торкнеться нульового, станеться коротке замикання. Оскільки опору в місці контакту немає, і струм у контакті почне швидко зростати, тим самим він розплавить проводи й призведе до небажаних наслідків: від перегоряння приладу до виникнення пожежі.

Для захисту від короткого замикання служить запобіжник, вставлений у фазний дріт, при зростанні струму він згорить і розімкне ланцюг до того, як станеться займання. При цьому згорілий запобіжник замінюється новим.

Автоматичні запобіжники в разі короткого замикання розмикають ланцюг за допомогою електромагнітного розчеплювача, що реагує на скачки струму. Ці запобіжники зафіксовані в кожному будинку, вони захищають і внутрішню і зовнішню ланцюг.

Власників окремо поставлених будинків, приватних котеджів і дач підстерігає така потенційна загроза, як удар блискавкою. Щодоби на землі трапляється близько 44 тис. гроз. І при цьому кожну сек. 2000 блискавок вдаряється в землю.

Що ж може статися якщо блискавка вцілить у ваш будинок?

Добре заземлені будівлі залишаться неушкодженими. Однак, якщо ви не подбали про заземлення, то результати такої безпечності мають ймовірність обійтися дуже дорого: в кращому випадку необхідно буде викинути всю техніку, в гіршому - може статися пожежа.

А якщо це відбудеться вночі, то сумніви щодо доцільності заземлення відпадуть самі собою.

Необхідно взяти до уваги той факт, що ефективність заземлювача знаходиться в залежності від ґрунтових умов, з цієї причини заземлювачі підбираються відштовхуючись від розрахунків для конкретного ґрунту.

Для монтажу захисного заземлення необхідно в обов'язковому порядку кликати професіоналів, які проведуть всі потрібні розрахунки і запропонують найбільш відповідне рішення саме для вашого будинку.

Це стане служити вам гарантією захищеності сім'ї і всього вашого майна.

© Електротехнічна лабораторія 'ЕТЛ - 112'
2008 - 2022
phoneearth