Розрахунки допустимого струмового навантаження

Електричні проводки повинні відповідати вимогам безпеки, надійності і економічності. Відповідно до Правил пожежної безпеки України необхідно проводити розрахунок допустимого струмового навантаження на мережу. Тому перед вибором провідників проводиться розрахунок електричних навантажень. Підвищений перетин провідників знижує економічну ефективність електроустановки, занижене - викликає перегрів провідників, додаткові втрати електроенергії і напруги в мережі, погіршує умови роботи струмоприймачів. Для цього потрібно підрахувати сумарну потужність електроприладів в кожній розподільчій групі (в кожній групі струмоприймачів, які підключені до одного автомата) і скористатися таблицею «Допустимі струмові навантаження на кабель» відповідно до ПУЕ.

Розрахункова потужність визначається включеннням струмоприймача

При визначенні перетину кабелю використовують такі поняття: - номінальна потужність - потужність, яка вказується в технічному паспорті струмоприймача, Вт; - встановлена ​​потужність - сума номінальних потужностей всіх встановлених електроприймачів, Вт; - споживана потужність - фактична потужність, яка витрачається електроприймачами, Вт; - розрахункова потужність - потужність, за якої проводиться розрахунок (залежить від режиму роботи і одночасності включення струмоприймачів). Зазначеним потужностям відповідають струми: номінальний, встановлений, споживаний і розрахунковий

При розрахунках допустимих струмових навантажень використовують формулу!

Для визначення потрібного кабелю береться площа зрізу (перетин) струмопровідної жили, проводяться розрахунки. Якщо жила кругла - то площа перерізу визначається за формулою площі круга (3,14 х радіус у квадраті).

Допустимі струмові навантаження прораховуються згідно табличних данних

Існують спеціальні таблиці, в яких вказується, який перетин алюмінієвої (мідної) жили достатньо для певного навантаження.

Крім даних таблиць застосовуються також ще кілька таблиць з поправочних коефіцієнта в залежності від умов експлуатації, типу навантаження і типу кабелю. Коефіцієнти мають вельми широкий діапозон: від 1,48 до 0,41.

Що відображається в розрахунках допустимих струмових навантажень ?

В звіті про розрахунок допустимих струмових навантажень враховуються всі споживачі данної електроустановки.

© Електротехнічна лабораторія 'ЕТЛ - 112'
2008 - 2021
phoneearth